حال و روز این روزهای برنج

وضعیت برنج مرداد 98

حال و روز این روزهای برنج

در اواسط مرداد ماه سال 1398 قرار داریم و وضعیت برنج مرداد 98 تا به امروز مساعد بوده است. همچنان که برخی از مزارع، محصول آن رسیده و زمزمه حاکی از برداشت آن محصول است، در برخی مناطق دیگر، برنج سبز بوده و هنوز قابل برداشت نمی‌باشد.

 

وضعیت برنج سال 98

 

باراندگی در زمان رشد برنج

زمانی که برنج در حال رشد است، اگر آب زیادی به محصول برسید و یا باران ببارد، به محصول آسیب می رساند. این آسیب ابتدا ساقه برنج را خم کرده (یا به اصطلاح برنج را می خواباند) و سپس باعث این می شود که برنج ها روی هم افتاده و آفتاب به ساقه های زیرین نرسید؛ همین امر کافی است تا برنج رشد نکرده و شلتوک آن پوچ باقی بماند و یا در صورت پوچ نبودن، محصول بی کیفیتی به کشاورز بدهد که موجب ضرر و زیان او خواهد شد.

 

وضعیت برنج سال 98

 

آیا در مرداد 98 باران بارید ؟

بله، در اوایل مرداد ماه سال جاری، هم زمان با رشد برنج ،بیش از دو بار باران های بی وقت شروع به باریدن کرد. چون این بارندگی ها شدید نبودند، درصد کمی از محصولات دچار آسیب شدند و با پرس و جو از چند کشاورز خبره، وضعیت برنج امسال را خوب ارزیابی کرده و امید بر آن داشتند که امسال یکی از سال های خوب و پرباری خواهیم داشت.

 

کدام مناطق برنج با کیفیت دارند؟

این موضوع سوال خیلی از افراد است که کدام مناطق برنج خوب و با کیفیتی دارد و کدام مناطق را جهت خرید برنج انتخاب کنیم؟ در جواب این سوال باید گفت، مناطقی که کوه پایه ای باشند و یا خاک آن جلگه ای باشد، 90 درصد این مناطق برنج خوب و با کیفیتی دارند و همچنین مناطقی که در امتداد رود خانه ها قرار دارند، شامل این موضوع می شوند.

 

برنج هاشمی درجه یک

 

نتیجه گیری

اکثر کشاورزان عزیز نظر مساعی به محصول امسال دارند. پیش بینی ها به این صورت است که امسال برنج با کیفیتی خواهیم داشت. باران های بی وقت تاثیر چندانی بر کیفیت برنج امسال نخواهد گذاشت. مناطق کوه پایه و جلگه ای و مناطقی که در امتداد رودخانه ها قرار دارند را جهت خرید برنج انتخاب کنید زیرا کیفیت مطلوب تری دارند.

 

 

امتیاز شما به این مطلب (1 تا 5)
در حال ارسال
نظرات کاربر
4.75 (4 آرا)
 
 
 

محصولات تصادفی

برنج هاشمی درجه یک - قیمت و خرید آنلاینبرنج هاشمی درجه یک سال 98 - قیمت و خرید آنلاین

برنج هاشمی درجه یک 98 وزن دلخواه

شروع از : 218,000 تومان
نام محصول:برنج هاشمی | ضمانت سلامت و کیفیت محصول | تصاویر واقعی از محصول | محصول مرتبط: خرید تستی برنج هاشمی 1 کیلویی
نمایش سریع محصول
برنج هاشمی درجه یک سال 97برنج هاشمی درجه یک سال 97

برنج هاشمی درجه یک 5 کیلویی سال 97

117,000 تومان
نام محصول:برنج هاشمی | ضمانت سلامت و کیفیت محصول | تصاویر واقعی از محصول | محصول سال 97 | محصول مرتبط: برنج هاشمی درجه یک سال 98 خرید جهت تست کیفیت - برنج سال 97
نمایش سریع محصول
برنج هاشمی درجه یک سال 97برنج هاشمی درجه یک سال 97 - برنج ایرانی هاشمی گیلان

برنج هاشمی درجه یک 1 کیلویی 97 جهت تست (800 گرم)

23,000 تومان
نام محصول: برنج هاشمی   توجه فرمائید، به دلیل هزینه بر بودن بسته بندی، این محصول در وزن 800 گرمی ارائه می شود.   ضمانت اصالت، سلامت و کیفیت محصول امکان ارسال به سراسر ایران این کالا جهت تست کیفیت محصول با قیمت کمتری قرار داده شده است.
نمایش سریع محصول
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
گفتگو آنلاین